Шенгенська віза: сюрпризи поточного року

Європейський Союз вводить нові правила видачі шенгенських віз для України
У шести країнах “Східного партнерства” (Україна, Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова) з 23 червня почне діяти візова інформаційна система (ВІС) країн Шенгенської угоди.

Відповідно до ВІС, при подачі документів на отримання шенгенської візи заявники повинні будуть здати відбитки пальців і цифрову фотографію.

Біометричні дані заявників будуть зберігатися у ВІС упродовж 59 місяців і використовуватися під час обробки всіх наступних упродовж цього періоду звернень по візи. Після завершення цього терміну заявникові знову доведеться надавати біометричні дані.

При першому зверненні по візу заявник зобов’язаний особисто з’явитися в консульство для здачі відбитків пальців. Звільняються від необхідності здавати відбитки пальців діти до 12 років, особи, стосовно яких зняття відбитків пальців фізично неможливе, монархи, голови держав та їх подружжя, члени офіційних делегацій при дипломатичних поїздках.

Візи, видані до 23 червня, залишаються дійсними до завершення терміну їх дії. Відзначимо, в 2014 році збільшилося число відмов у візах громадянам України.

За словами речника Міністерства закордонних справ Євгена Перебийніса, візи, отримані до введення візової інформаційної системи в Україні, залишаються дійсними до закінчення дії терміну дії.

Перебийніс також зазначив, що зняття відбитків пальців може здійснюватись також і у візових центрах.

При цьому візові центри будуть виконувати функцію виключно зняття і передачі до консульських установ біометричних даних – доступ до бази даних вони не матимуть.

Нагадаємо, Україна розраховує на безвізовий режим із ЄС з початку 2016 року.

Партнери