Відпочинок у Чехії

До Чехії, країни, яку туристи відвідують чи не найчастіше за інші країни світу, мандрівники їдуть задля того, щоб погуляти старовинними вуличками Праги, відчути себе людиною середньовіччя під час екскурсій до величних замків, які збереглися й до сьогодні. Та, звичайно ж, для того, щоб оздоровитися на одному з курортів, відомих далеко за межами Чехії своїми цілющими грязями та водами – у Карлових Варах, Маріанське Лазне, Подебрадах.

А скільки тут можна побачити прекрасних пам`яток старовини, які включені до Переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Кутна Гора, Чеський Штернберг, Чеський Крумлів, та це ще далеко не повний перелік.

У цій дивовижній та гарній країні у різний час бували відомі музиканти, філософи, інші легендарні особистості, чиї імена та долі навіки залишились пов`язані із Чехією: Моцарт, Гете, Ейнштейн, Кафка, Бетховен, Казанова.

Йоганн Вольфганг фон Гете, відомий німецький поет та мислитель 18 століття, називав Чехію «дорогоцінним каменем у короні світу». Його слова і по сьогодні залишаються актуальними та правдивими, адже якщо хтось хоч раз побував у цій країні, відчув її старовинну атмосферу, занурився у її своєрідні традиції, той навіки залишається зачарованим нею. І цих чар зовсім не хочеться позбавлятися.

Неможливо поїхати з Чехії, не спробувавши знаменитого місцевого пива або не побачивши прекрасних виробів з чеського скла. У цій країні кожен знайде для себе щось особливе, за що можна закохатися у Чехію серйозно та надовго.

  • Клімат: Погода Чехії мало чим відрізняється від кліматичних умов України. Правда, взимку погода в цій країні може бути мінливою. Влітку ж, як правило, завжди тепло. Середня температура січня -3С, влітку стовпчик термометра, в основному, знаходиться в межах +20С. Також, в Чехії досить тепло буває восени та весною. Найкращим часом для відвідування країни вважаються травень, червень та вересень, для гірськолижних курортів – січень та лютий.
  • Валюта: Офіційна грошова одиниця Чехії – чеська крона. Міжнародна позначка – CZK. 1 крона = 100 геллерів. Курс крони по відношенню до євро: 1 EUR = приблизно 28.2 CZK Курс крони по відношенню до долара США: 1 USD = приблизно 22 CZK Обмінювати гроші необхідно тільки у банках, навіть якщо обмінні курси на вулиці пропонуються більш вигідний курс!
  • Часовий пояс: Різниця у часі з Україною у Чехії несуттєва – чеський час відстає всього на 1 годину.
  • Географічне положення: Територія Чехії складає майже 79 тис. кв.км. Найвищою точкою країни є гора Сніжка, її висота – 1602 м. Географічне положення та ландшафти країни дуже різноманітні та гарні. Є тут і широкі долини, пронизані річками, озерами, густі ліси й гірські масиви.
  • Населення: Основна частина населення Чехії – етнічні чехи, їх проживає в країні близько 95% від загальної кількості.
    Мова: Офіційною мовою Чехії є чеська. Але також поширена англійська (серед молодого населення), німецька (серед людей старшого покоління). У зв’язку з тим, що в колишній Чехословакії російська мова була обов’язковою іноземною мовою для вивчення у школах та вузах, сьогодні дуже багато чехів старшого покоління доволі вільно розмовляють російською.
  • Релігія: Що стосується релігії, то в Чехії майже половина населення вважають себе атеїстами. З віруючих же близько 30% сповідують католицизм, протестантів в країні -2,5%. Окрім цього, в Чехії є також общини інших християнських конфесій – православні, прибічники гуситської та реформаторської церкві.

Одне з найпрекрасніших видовищ у Чехії – це, поза сумнівами, старовинні замки! Дивно, як багато їх збереглося, а різноманітність архітектурних стилів здатна вразити уяву.

Мабуть, найстарішим є Замок Орлик, побудований ще в 13 столітті як королівська фортеця, що служила для охорони броду через річку Влтаву. Здалека замок нагадує орлине гніздо.

Тут же, на річці Влтаві, розташований Замок Глибока над Влатвою, який вважається найромантичнішим замком у Чехії. Можливо, саме тому він також є улюбленим місцем туристів.

Ще один замок 13 століття – Конопиште – представляє собою величезну фортецю із іма баштами та двома підйомними мостами. Протягом декількох століть тут жили представники знаті та відомих лицарських родів.

«Різьбленим дивом Чехії» називають Замок Схрів, оповитий легендами про привидів, які начебто в ньому мешкають.
Але не тільки замками відома чеська земля. Хто хоч раз був у Чеському Раю – не забуде його ніколи. Ця невеличка місцевість у північно-східній частині країни є унікальним природним заповідником, який знаходиться під охороною держави.

А якщо ви ніколи не бували у Швейцарії, але вам дуже хотілося б – не засмучуйтесь, далеко вам їхати не доведеться. Адже у Чехії також є своя Швейцарія.

Чеська Швейцарія – це ще один прекрасний природний заповідник у північній частині Чехії, майже на самому кордоні з Німеччиною. Таких чистих гірських річок, густих лісів, мальовничих долин та скель не знайти більше ніде. А повітря чисте настільки, що від нього можна сп`яніти.

Партнери