Відпочинок у Хорватії

Хорватська Адріатика – найкраще місце для плавання під вітрилами, тут можна взяти в оренду катер або яхту.

Вода в морі настільки чиста й прозора, що Хорватія справедливо вважається однією з кращих країн для дайвінгу.

Любителям екскурсій будуть цікаві древні монастирі й собори, античні руїни, історичні та археологічні музеї в Загребі, Ровіні, Поречі та Спліті.

Чудова природа Адріатичного узбережжя, невисокі ціни і відмінний сервіс численних невеликих готельчиків пляжних курортів – все це Ви знайдете в Хорватії.

  • Клімат: Для узбережжя характерна велика кількість сонячних днів. Найкращий час для поїздки до Хорватії – з травня по вересень. Також гарний час – у жовтні та квітні, але в цей період вода ще може бути прохолодною. Середземноморський тип клімату з м’якою зимою та сухим літом. Середня температура: моря влітку – 25°C, повітря – 30°C.
  • Валюта: Грошова одиниця Хорватії – куна (Kn).
  • Часовий пояс: GMT +1
  • Географічне положення: Хорватія розташована на північно-східному березі Адріатичного моря. Межує із Словенією та Угорщиною на півночі, Боснією-Герцеговиною – на південному-сході. Площа країни становить 56,5 тис. км2. Східна частина Хорватії – це горбиста рівнина, перетята долинами річок Сава та Драва. У центрі та на заході країни розташовується різко розчленоване Дінарське нагір’я висотою до 1831 м. Вузька смуга гористого узбережжя Адріатичного моря (Далмація) порізана численними затоками. Лінія узбережжя досягає 1778 км; 5790 км разом з островами.
  • Населення: Населення Хорватії – приблизно 4,5 мільйона жителів. Основні етнічні групи: хорвати – 78%, серби – 12%, слов’яни-мусульмани – 0,9%.
  • Мова: Державна мова – хорватська. Повсюдно вживається німецька, в Істрії говорять англійською та італійською. Практично у всіх готелях розуміють російську, німецьку, англійську та італійську мови.
  • Релігія: Католики – 76,5%, православні – 11,1%, мусульмани – 1,2%, протестанти – 0,4%.

У Хорватії налічується близько 1185 островів і маленьких острівців уздовж Адріатичного узбережжя, 66 з них населені.
На території Хорватії 7 національних парків. Три з них – на прибережних островах.

До списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесені: Дубровник, Спліт і національний парк Плитвицькі озера.
На узбережжі та островах зосереджені всесвітньо відомі курорти Хорватії. Найбільші з них – Дубровник і Опатія.

Партнери