Відпочинок у Туреччині

Відпочинок у ТуреччиніТуреччина – дуже гостинна країна. Для цього твердження, напевно, досить того факту, що приїхати сюди можна без візи, і легко отримати її в аеропорті. Але не лише цим, звичайно ж, обмежується традиційна східна гостинність. Коли, прогулюючись по вулицях Стамбулу, Анталії, Анкари або будь-якого іншого міста, раптом окликає чийсь веселий голос, і абсолютно незнайома людина запрошує зайти на чашку чаю, раптом розумієш, що таке може бути тільки в Туреччині.

  • Клімат: Клімат різних регіонів Туреччини може істотно відрізнятися. На узбережжі Мармурового, Середземного Морів клімат середземноморський, тут буває гаряче сухе літо і досить дощова зима. Температура влітку може досягати +32-35 З, взимку +9 З, в Анталії до +15С. На узбережжі Чорного моря і біля підніжжя Понтійських гір – клімат ближче до субтропічного, вологого. Літня температура тут до 24 З, взимку до +7С.
  • Валюта: Валюта країни – турецька ліра. 2005 року в Туреччині в обіг введена нова турецька ліра (YTL). Її номінальна вартість в 1 мільйон разів менше старої турецької ліри (TL) За станом на травень 2010 року курс нової турецької ліри по відношенню до долара – 0.6766 YTL за 1 долар США
  • Часовий пояс: Часовий пояс на всій території Туреччини збігається з київським.
  • Населення: Населення Туреччини складає близько 69 млн. чоловік. Більшість населення – турки – їх в країні близько 80% і курди – 18%. З інших національностей в Туреччині проживають вірмени, греки, євреї.
  • Мова: Державна мова країни – турецька. Проте в країні широко поширена також англійська. Для російськомовних туристів велика перевага відпочинку в Туреччині в тому, що за багато років розвитку туризму, місцеві жителі досить непогано навчилися розмовляти російською.
  • Релігія: Основна релігія Туреччини – іслам сунітського толку. І хоч з 1922 року релігія офіційно відокремлена від держави, іслам продовжує впливати на багато сфер життя країни.

Вивчаючи історію Туреччини, інколи здається, ніби в цій країні об’єднані історії всіх народів і цивілізацій, які будь-коли існували на землі. Просто дивно, як багато історичних подій відбувалися саме на території Туреччини. І, звичайно ж, всі вони залишили свій незгладимий слід у вигляді пам’яток, відвідати і поглянути які з’їжджаються щорік до Туреччини сотні тисяч туристів зі всіх куточків земної кулі.

Звичайно, ця дивна країна приголомшує своїми шикарними курортами: Анталія, Аланья, Кемер, Сіде, Мармаріс – і це лише мала частина величезного курортного архіпелагу узбережжя трьох Морів.

Не можна не заїхати до Стамбулу – давнього прекрасного міста і колись оплоту могутньої імперії Османів. Музей Топкапи – колишня резиденція султанів відкритий постійно, і увазі туристів представлені абсолютно всі приміщення цього міні-міста. А прекрасна Айя Софія відкриє свої двері всім тим, хто цікавиться історією християнства, ісламу і хто бажає хай в думках, але перенестися на багато століть назад, до величного Константинополя.

Столиця Туреччини Анкара, звичайно ж, привабливістю для туристів значно поступається Стамбулу, але вона знаходиться в центрі країни і з неї зручно добиратися в будь-яке місто – на літаку, поїзді або автобусі.

В центрі міста розташований пам’ятник Мустафі Кемалю Ататюрку. Недалеко від нього знаходиться Музей війни за незалежність, в експозиції якого представлені картини, документи, зброя і багато інших речей, що відносяться до періоду створення республіки.

В Анталії, окрім дивних чистих пляжів і розкішних готелів є також багато місць, заради яких варто приїхати в це місто. Наприклад, символ Анталії – мінарет Іївлі. Побудований він в 11 столітті. А ще рекомендується обов’язково відвідати місцевий Археологічний музей, експонати якого детально розкажуть про минуле міста.

Ізмір, ще одне велике турецьке місто, третє за розміром, вважається батьківщиною Гомера, видатного автора «Іліади» та «Одіссеї». Порівняно недалеко від нього знаходиться територія давньої Трої, яку варто оглянути, а також можна побувати в «бавовняному місті» – Памуккале.

Партнери