Відпочинок у США

Дуже багато туристів характеризують Новий Світ одним єдиним словом – «вражає». Країна дійсно залишає незабутні враження, і в цьому слові міститься безліч емоцій.

Сполучені Штати Америки – країна надзвичайного синтезу та сплетіння культур, національностей, релігій, архітектурних стилів. Складається відчуття, що реальність і фантастика також настільки перемішалися, що туристу складно зрозуміти, хто з місцевих жителів у якому світі живе.

Країна колосальних можливостей, приклад для наслідування багатьом світовим державам, США всього за декілька століть своєї історії зуміли перетворитися, мабуть, в наймогутнішу країну світу. У чому секрет успіху цієї країни? У мудрих отцях-засновниках, що зуміли збудувати систему? У працелюбних людях, що колись приїхали освоювати території індіанських племен? Важко сказати, проте роль США в світі переоцінити сьогодні складно.

 • Клімат: Чудовий американський клімат.
 • Валюта: Офіційною валютою країни є долар США. Міжнародне позначення валюти – USD.
 • Часовий пояс: Єдиного часу в США немає, тому що країна знаходиться одночасно в 6 часових поясах. Тому час в різних частинах країни – різний. На східному узбережжі США час відстає від київського на 8 годин (у літній період: з березня по жовтень – на 9 годин). На західному узбережжі країни час різниця в часі з Києвом складає вже 11 годин (у літній період – 12 годин).
 • Географічне положення:
  Сполучені Штати Америки розташовані на континенті Північна Америка. На півночі країни найближчим сусідом США є Канада, на півдні – Мексика. На заході та сході країни омивається двома океанами: Тихим та Атлантичним відповідно. США складається із 48 штатів, що межують один з одним, на території континенту, та 2 штатів, які не мають загального кордону з іншими: Аляска — великий півострів, що займає північно-західну частину континенту; Північна Америка, та Говайські острови у Тихому океані. Крім того, до складу США входять деякі території у Карібському морі: Пуерто-Ріко,  Американські Віргінські острови та ін. У Тихому океані: Східне Самоа, Гуам та ін. Також, до складу США входить Федеральний округ Колумбія, який не є штатом.
 • Населення: Загальна кількість населення США – 309 469 203 чоловік. Етнічний склад дуже різноманітний. Місцеві жителі – це, як правило, нащадки переселенців, вихідців з Європи. Близько 15 млн. чоловік – особи іспано-американського походження, мексиканці, пуерторіканці. 12% (приблизно 26,5 млн. чол.) від загального числа населення складають афроамеріканци. Індійців у США всього лише 1,5 млн. чоловік.
 • Мова: Державною мовою США є англійська. Проте, на місцевому рівні статус офіційних також мають французька мову — наприклад, у штаті Луїзіана, гавайська мова на Гавайських островах, іспанська — на острові Пуерто-Ріко та у штаті Нью-Мексико.
 • Релігія: Більшість населення Сполучених Штатів Америки – християни (протестанти). США є, мабуть, однією з небагатьох країн, в якій представлені всі релігії світу.

Найзнаменитіші пам’ятки США, що давно стали культовими, заради одного погляду на яких до країну щодня приїжджають мільйони туристів:

 • Статуя Свободи;
 • хмарочос Емпайр-Стейт-Білдінг;
 • Таймс-Сквер у Нью-Йорку;
 • Голівудські пагорби;
 • Гранд-Каньон;
 • Ніагарський водоспад;
 • Діснейленд у Каліфорнії;
 • кіностудії «Юніверсал», «Парамаунт» та інші.

Втім, це далеко не повний перелік того, що варто поглянути у США в першу чергу.

У столиці Сполучених Штатів знаходиться Капітолій – резиденція американських Президентів. Особливістю міста є те, що жодна будівля не може бути вище за Капітолій. Тому, всі споруди у Вашингтоні порівняно невеликі за висотою.

Нью-Йорк та Чикаго – це зосередження хмарочосів та розкішних особняків.

Майамі – знамените курортне місто на півострові Флоріда, де вічне літо, шикарні пляжі та гарні дівчата. Окрім цього в місті також знаходиться всесвітньо відомий Океанаріум. Це 20 гектарів тропічних садів та парків, в яких мешкають екзотичні птахи, яскраві папуги та прекрасні фламінго.

Також, у Флоріді (м. Орландо) знаходиться знаменитий парк розваг “Світ Уолта Діснея”. Тут цікаво буде не лише дітям, але також і дорослим. Адже не так часто є можливість поринути у чарівний світ казок!

Варто відвідати також і фінансовий центр США – місто Бостон.

А зануритися у часи «золотої лихоманки» можна у Денвері (штат Колорадо). Це місто колись було засноване як поселення золотошукачів.

Хочете поглянути, де і як люблять відпочивати багаті американці? Тоді вирушайте у штат Нью-Джерсі, до міста Атлантік-Сіті.
«Мекка» грального бізнесу – це, звичайно ж, Лас-Вегас. Місто-фейєрверк, місто-мрія, в якому ні на секунду не припиняється кипляче життя.

Партнери