Відпочинок у Словаччині

Красива слов’янська країна, відома величезною кількістю історичних та культурних пам’яток. У містах Словаччини багато старовинних маєтків, а високі й мовчазні гори – ніби стражники, що оберігають культурну спадщину. Чисті та прозорі гірські озера і річки, печери та долини – всім цим можна насолодитися у Словаччині.

Але не лише дивною природою та унікальними культурно-історичними пам’ятками славиться ця давня країна. У всьому світі відомі лікувальні джерела мінеральних вод. Напевно, немає хвороб, які б вони не змогли вилікувати. На знамениті курорти з’їжджаються люди з різних країн, щоб повернутися додому оновленими.

Також, в цій затишній та багатообразній країні, розташованій в самому центрі Європи, є прекрасні гірські масиви з гірськолижними курортами. Тому відпочивати в Словаччині можна цілий рік, у зимовий час тут також можна знайти заняття до душі.

  • Клімат: Оскільки Словаччина знаходиться в Європі, клімат тут практично такий самий, як в інших країнах цієї частини світу, а саме, помірний континентальний, з найхолоднішою погодою – взимку, та найтеплішою – влітку. Середня температура січня -2С, а влітку тут не так вже і жарко – в середньому +21С. Отже, відпочивати в Словаччині – одне задоволення.
  • Валюта: Офіційна валюта Словаччини з 2009 року – євро.
  • Часовий пояс: Суттєвих часових розбіжностей у Словаччини та України немає, час в країні відстає від київського всього на 1 годину.
  • Географічне положення: Словаччина розташована у східній частині Європи, загальна її площа складає близько 50 000 кв.км. На півночі найближчим сусідом Словаччини є Польща, на сході – Україна, з південного боку країна межує з Угорщиною, із західного – з Чехією та Австрією. Однією з характерних особливостей Словаччини є її гориста місцевість. У північній частині країни знаходяться Карпатські гори. Найвищою їхньою частиною на території Республіки є гірська система Високі Татри – відоме та дуже популярне місце серед любителів гірських лиж. А вздовж річки Дунай розташувалися низини.
  • Населення: Загальна кількість населення Словаччини – 5,38 млн. чоловік. Етнічний склад доволі різноманітний: словаки складають – 86%, угорці – 10%. Також у країні живуть чехи, росіяни, німці та поляки.
  • Мова: Державної мовою країни є словацька. Але в південній частині Словаччини також вживається угорська мова нарівні зі словацькою.
  • Релігія: Релігія для жителів Словаччини має дуже велике значення. Згідно з конституцією Республіки кожна людина має право на свободу віросповідання.

Основна частина словаків (майже 70%) сповідують християнство (католицизм та протестантизм), близько 11% – лютерани та представники реформатської церкви. Греко-католиків в країні 4 %, православних християн – 1%.

Однією з найголовніших та популярних пам’яток Словаччини, без сумнівів, є її багаточисельні заплутані печери та мінеральні джерела.
Варто відзначити, що печер в країні дійсно дуже багато – близько 4 тисяч. А в одній лише Братиславі їх близько десяти.

Ще одна важлива пам’ятка, заради якої до Словаччини щорік з’їжджаються туристи з різних країн, – це прекрасні гірськолижні курорти. Наприклад, «Наполеонівський курорт» в містечку Пьєштяни, є найвідомішим та найпопулярнішим. Якщо вам буде цікаво побувати на одному зі старовинних курорті країни – ласкаво просимо до міста Бардіів.

Але туристична Словаччина неможлива без своєї столиці – Братислави. Це невеликий старовинне та несамовито гарне місто можна обійти пішки за один день, але подивитись тут є на що.

Всі пам’ятки в Братиславі зосереджені в центральній частині, тому заблукати тут складно. Обов’язково варто відвідати Стару Радніцу (13 століття), Собор св. Мартіна, Президентський Палац, будинок Сегнера, фонтан Роланда, розташований на головній площі міста.

А які ж чудові у Братиславі вулиці! Дуже колоритними та гарними є такі вулички: Капітульська, Лауринська, Панська, Жижкова, Замоська та багато інших.

А у місті Тренчин є прекрасний замок – Тренчанський град. Він велично підіймається над містом – красива воєнна споруда країни.

Але найчастіше туристи їдуть до Бойніцького замку. Він приваблює своєю середньовічною архітектурою, загостреними дахами башт прекрасною природою, яка його оточує. Побудований цей замок був у 12 столітті на місці середньовічного міста, і в своєму первісному вигляді простояв до кінця 19 століття. Згодом, на початку 20 століття, замок перебудували за зразком французьких готичних замків, і тепер він є романтичною резиденцією, що не зачиняє своїх дверей для потоку туристів.

Партнери