Відпочинок у Йорданії

Дуже багато хто їде до Йорданії для того, щоб випробувати всю красу водного і підводного відпочинку. Плавання, водні лижі, серфінг, катання на скутері – все, що лише заманеться туристові, нададуть дбайливі і привітні співробітники готелів. А дайвінг дасть можливість помилуватися неповторною чарівністю коралових рифів і різноманітною фауною Червоного моря.

Арабські країни відомі своєю гостинністю, тому в Йорданії завжди бажані гості-мандрівники. Місцеві жителі – співробітники готелів, гіди, інструктори розкажуть про свою країну все, що тільки можна, та і покажуть чимало. Йорданія – це конституційна монархія, очолює Король Абдалла II. Виконавчу владу в державі представляє Прем’єр-міністр.

Практично все населення Йорданії – араби, їх в країні проживає 95%. Всього ж населення Королівства складає 5,9 млн чоловік. Але це порівняльно невелика держава дивним чином поєднує в собі суворі мусульманські традиції та європейський рівень бізнесу.
Багато хто називає Йорданію світською мусульманською державою, де релігія вельми шанується, але, в той же час, не скидаються з рахунків і новітні досягнення цивілізації. А зберегти честь, гідність і, головне, віру в нашому сумбурному світі дуже складно. Проте, жителям Йорданії це вдається.

  • Клімат: У Йорданії сухий субтропічний клімат. Літо тут зазвичай сухе, дощі ідуть лише з жовтня по травень, тому в цю пору року краще не планувати поїздку в країну, інакше багатьох розваг і задоволень можна позбутися завдяки дощам.
    Середня температура липня +24°С, у деяких районах країни може досягати +30°С. У січні ж середня температура вагається в межах +8°С – + 14°С.
  • Валюта: Грошова одиниця Йорданії – Йорданський динар (JOD, неофіційно JD) Один динар дорівнює 100 піастрам. Курс динара до долара за станом на кінець квітня 2010 року: 1 JOD = 1.4496 USD
  • Часовий пояс: Час в Йорданії збігається з київським.
  • Географічне положення: Йорданія – одна з країн Близького Сходу. Найближчим її сусідом на півночі є Сирія, на північному сході – Ірак, на сході і на півдні – Саудівська Аравія, на заході примикають Ізраїль і Західний берег річки Іордан. Річка Іордан розділяє Йорданію та Ізраїль. Основну частину території Іордана займають пустелі. Одним з найкрупніших міст країни є столиця – Амман.
  • Населення: Населення Королівства складає 5,9 млн чоловік Практично всі жителі Йорданії – йорданські і палестинські араби, їх в країні проживає 95%.
  • Мова: Офіційна мова в державі – арабська. Але розповсюджена також англійська, яка широко використовується в бізнесі. Також англійська мова є обов’язковою для вивчення у школах, тому жителі Йорданії досить добре нею розмовляють. Що для туриста, звичайно ж, є величезним плюсом. Також в країні використовується французька мова.
  • Релігія: Практично все населення Йорданії – мусульмани, сповідують іслам суннітського толку. Християн в країні 6 %.

Давня країна і, в той же час, сучасна держава – все це Йорданія. Потрапляючи сюди, стикаєшся з дивною культурою і традиціями, погляд приголомшує прекрасна природа і чудові міста. Гостинність у йорданців в крові, і це не дивно, адже гостинність – це одна з основних складових ісламської культури. І гостям тут пропонується все найкраще. Ніхто не виїде з країни засмученим або незадоволеним.

Пам’яток в Йорданії дуже багато. Перш за все, варто відвідати столицю держави – Амман. Колись давно, за часів античності, місто називалося Філадельфією, а ще раніше – Рабат Аммоном.

Ще одне давнє місто – Джераш – цікавий своїми храмами епохи римської імперії, що збереглися.

Акаба – знаменитий курорт, що розташувався на берегах Червоного моря. Тут можна спостерігати унікальне в своєму роді природне явище, коли скелі, що підносяться над містом, змінюють свій колір. І відбувається це кожні декілька годин! А про шикарні пляжі, з кристально чистою водою, знає кожен, хто хоч раз побував в цьому оазисі серед жовтих пустель.

Місто Пелла буде цікаве тим, кого захоплюють давні пам’ятники. Тут дуже багато розкопок, розвалин поселень, які існували, починаючи з 2000 ст до н.е!

Ще одна пам’ятка давніх цивілізацій, що приголомшує і вражає своєю натуральністю, – це Умм аль-Джімаль. Відвідини руїн будівель, церков, зроблених колись з чорного базальту, можуть викликати якесь відчуття тривожності – адже варто лише уявити собі, як ці похмурі будови виглядали багато століть тому!

Але подорож по Йорданії буде не повною, якщо не побачити природну пам’ятку – Мертве море. Своєю солоністю та унікальними цілющими властивостями це озеро відоме на весь світ. Поринувши в досить маслянисту воду з високою щільністю, можна відчути пережити невимовні відчуття. Багато хто говорить, що після купання в Мертвому морі, вони ніби-то народилися звнов.

Партнери