Відпочинок у Грузії

Відпочинок у ГрузіїГрузія, це неймовірно красива країна! Широкі рівнинні простори, гірські вершини, живописні пейзажі рік, водоспадів та лісів.

Країна з 3 тисячорічної історією, з цікавою культурою, побутом та глибокими традиціями заворожує з першого погляду.

  • Клімат: Клімат Грузії перехідний від субтропічного на заході до помірного на сході. Середня температура січня -2 – 3 С, серпня 17 – 26 С. Найбільша кількість опадів протягом року випадає в західній частині країни біля Чорного моря, де літо зазвичай тепле і вологе, а зима тепла та м’яка: 1000- 2800 мм, а найменша в східній -300- 600 мм. Клімат східної частини Грузії знаходиться під впливом континентальних повітряних мас. На рівнинах літо жарке та сухе, а в горах погода швидко змінюється. Для цього регіону характерні раптові похолодання, зливи та снігопади, а також сильні вітри (фени), що дують з гір в долини.
  • Валюта: Лари (GEL)
  • Часовий пояс: UTC+4
  • Географічне положення: Держава в Південно-Західній Азії розташована на східному узбережежжі Чорного моря. Загальна площа Грузії – 69,7 тис. кв. км. На півночі Грузія межує з Російською Федерацією, на півдні з Туреччиною, Азербайджаном та Вірменією, на сході з Азербайджаном, а західні кордони проходять по Чорному морю. Більшу частину території Грузії займають гори і передгір’я Кавказу – 87 %, низини та рівнини низини і (Картлійська низовина, Колхідська та Алазанська низини) – 13%. Крайній південь Грузії зайнятий Південно-Грузинським вулканічним нагір’ям. Найвищими точками Грузії є гори Шхара (5068 м) та гора Казбегі (5033 м).
  • Населення: Населення 4,3 млн. чол. Грузини мають декілька субетнічних груп: кахетинці, аджарці, картлійці, гурійці, месхі, свани, джавахі та інші. Окрім того, на території Грузії проживають вірмени, азербайджанці, росіяни, абхазці, осетини, греки, українці, євреї, курди, татари та інші.
  • Мова: Офіційна мова -Грузинська, а в Абхазькій автономії офіційною мовою також є абхазька.
  • Релігія: Грузія є стародавньою християнською державою. Християнство та перша Грузинська Автокефальна церква виникли ще у IV стотлітті. Також є католицизм, іслам, іудаїзм.

До стародавніх пам’яток архітектури, які збереглися, належать Нарікала, царська резиденція в Армазісхеві (відносяться до І тис. до н.е. – І ст. н.е.),Метехі (до періодуСередньовіччя ХІІІ ст.), Анчісхаті, Сіоні ( V І ст.),Замок-фортеця Ананурі, Гелатський монастир ХІІ ст. з Головним храмом (1106-1125), прикрашений мозаїкою, і розписом ХІІ-Х V ІІІ ст. – в інших храмах; Кафедральний собор Алаверді біля Телаві (ХІ ст.), храм Больніський Сіон (478-493) недалеко від Тбілісі; комплекс печерних монастирів Давид-Гареджа (лавра Давида,монастирі Додо та Натліс-Мцемелі та інші з фресками і портретами історичних осіб).

В місті Мцхета збереглися Акрополь, собор Светіцховел, залишки укріплень кварталів та могильників Картлійського царства (початок І тис. до н.е. – Х V ст.), які об’єднані в Мцхетський музей-заповідник. Крімтого, тут знаходиться комплекс монастиря Самтавро (головний храм ХІ ст.).

В Старому місті Тбілісі, якому вже понад 1500 років, можна побачити вузькі вулиці, двох та трьохповерхові цегляні будинки, характерною особливістю яких є зовнішні сходи та чарівні дворики. Майже на кожному кроці ви побачите, цікаві будівлі та пам’ятки архітектури та мистецтва. За їх кількість, Тбілісі є одним з найбагатших міст. Особливо варто звернути увагу на храми і монастирі, адже православ’я зародилось тут ще 2000 років тому. Варті уваги: залишки фортеці Нарікала або Шурісціхе, церква Св. Марії або Анчісхаті, руїни храму в Атешгі, кафедральний Сіонський собор в ім’я Успіння Богоматері або просто Сіоні (V-VII ст., в ньому зберігається одна з головних святинь Грузії – хрест Св. Ніно), знамениті тбіліські сірчані лазні, церкви Кашветі (1910 р.), Св. Георгія (1710 р.), Бетлемі (XVI ст.) та Норашен (1793 р.), палац цариці Дареджан Сачин, Будинок Опери Паліашвілі, Російський драматичний театр ім. Грибоєдова, Концертний зал філармонії, Музей шовку, Музей грузинського мистецтва, Державна бібліотека, Театр маріонеток, Музей народної архітектури під відкритим небом у Черепашачого озера, Музей історії Грузії та багато інших цікавих місць.
Проспект Шота Руставелі і гора Мтацмінда є символами міста.

У Кутаїсі варто побачити набережну Ріоні з “висячими верандами”, Історико-етнографічний музей, картинну галерею і знамениті руїни собору Богоматері (Баграті, X-XI ст.) в якому був коронований Давид Будівельник, Будинок-музей Паліашвілі, культовий центр Гелаті (XII в.), печери Сатаплі і триступеневий водоспад (загальна висота більше 200 м.) біля села Горді, Плато динозаврів.
Окрім того, в Грузії є 20 вузів, 1 університет (Тбіліський державний) та 3 філіали (Абхазький, Аджарський, Кутаїський); театри:(Тбіліський оперний театр, театр ім. Ш.Руставелі, театр ім. Грибоєдова, театр ім. Марджанішвілі, концертний зал “Філармонія”); музеї: Музей Грузії ім. С.Джанашіа, Музей мистецтв, Картинна галерея та інші. Серед науково-дослідних установ – Батумський ботанічний сад, Сухумський ботанічний сад та Інститут експериментальної патології і терапії з розплідником мавп, Акваріум-дельфінарій в Батумі.

Також в Грузії знаходиться близько 300 гірських, приморських кліматичних, бальнеологічних і грязьових курортів: Ахтала, Цхалтубо, Набеглаві, Боржомі, Цагвері, Уцера, Саіраме, Цемі, Авадхара, Лібанов, Джава, Абастумані, Гудаурі, Бакуріані, Бахмаро, Гагра, Піцунда, Новий Афон, Цихисдзірі, Кобулеті, Орд, Махинджаурі, Зелений мис та інші, де можна оздоровитись та відпочити.

Партнери