Відпочинок у Болгарії

Відпочинок у БолгаріїЙмовірно, всі начулися про курортам Болгарії, які з обслуговування зовсім не поступаються європейським. Так само відомо й про безліч барів, ресторанів, нічних клубів та інших розваг цієї країни.

Найпопулярніші курорти північного узбережжя Болгарії – це Рив’єра, Золоті піски, Албена та Сонячний день. Південного узбережжя – комплекс Сонячний берег, Дюни і невеликі приморські міста: Созополь, Помор’я, Несебр, Равда та Кітен.

Крім всього в Болгарії можна відпочивати не лише влітку, а й узимку, на її чудових гірськолижних курортах. І все це за умов найвищого рівня обслуговування та помірних цін.

  • Клімат: Помірно континентальний клімат переходить у середземноморський (на крайньому півдні). Середня температура в січні від +2 до-2C, липня – до +25C. Середньорічна кількість опадів 500-600 мм.
  • Валюта: Націоналная грошова одиниця Болгарії – лев.
  • Часовий пояс: GMT +2
  • Населення: Населення Болгарії за даними останнього перепису (01.03.2001 р.): лише 7 932 984, з них чоловіків 3 862 465, жінок 4 066 436 та 4 083 особи, які відмовилися від перепису. З них міське населення: 5 500 695, у сільській місцевості: 2 472 978.
  • Національний склад: болгари – 6 660 682, турки – 757 781, цигани – 365 797, інші – 121 773, не визначилися з вибором національності – 67 640. У Болгарії в паспортах і особистих картах немає пункту національність.
  • Мова: Офіційна – болгарська, також вживаються російська, англійська, німецька.
  • Релігія: Православ’я, є мусульмани-суніти.

У Софії – Ботанічний музей у Національному ботанічному саду, Зоологічний музей у зоопарку, Національний археологічний музей, Національний етнографічний музей, Національний музей природної історії, Музей історії Софії, Національна художня галерея, будівлі Софійського університету ім. Климента Охридського і Народний театр ім. Івана Вазова. Серед пам’ятників архітектури столиці: собор Св. Георгія, руїни собору Св. Софії, собор Олександра Невського, поставлений на честь 200 000 російських солдат, полеглих у боротьбі за звільнення Болгарії від турецького панування та мечеть Буюл Джамія XV століття. Недалеко від Софії знаходиться церква Бояна з унікальними фресками XIII століття.

У Пловдиві: монастир XI століття Бачково, католицький собор, амфітеатр Пилипа II Македонського, церкви – Св.Неделі, Св. Димитра і Св. Марини.

Міста-музеї світового значення: Арбанасі, Боженці, Велико-Тирнов, Етира, Жеравна, Копрівштіца, Котел, Мелнік, Несебир, Созополь, Трявна і Широко-Лика.

Царський палац, патріарша церква, кріпосні стіни на пагорбі Царевец у Велико-Тирново, а так само церкви Св. Димитрія Солунського, Св. Петра і Павла та Св.Сорока мучеників.

Місто Несебр – входить до Списку світової культурної спадщини.

У південно-західній частині Пірінських гір знаходяться Мельникські піраміди та церква Св. Миколи Чудотворця.
Габрово – світова «столиця сміху» завдяки весняним фестивалям гумору.

Міжнародні курорти – Золоті Піски, Албена, Сонячний Берег, Балчик, Несебир.

Виноробні підприємства та регулярні виставки вин зробили Болгарію одним з центрів «винного» туризму.

Гірськолижні курорти: Боровець, Пампорово та Банско.

Партнери