Відпочинок на Мальдівах

Якщо дуже хочеться усамітнитись, загубитись в далеких краях від галасливої метушні великих міст, то варто зупинити свій вибір на Мальдівських островах. Цей дивний архіпелаг, що складається майже з 2 000 маленьких острівців, кожен з яких можна перетнути за декілька годин, загубився в самому серці Індійського океану. Його кристально чиста вода зберігає безліч скарбів, створених природою: рифи, корали та різні види морських жителів.

І для того, щоб оглянути всю цю красу в деталях, на Мальдівах серед туристів дуже поширене підводне плавання, центри якого є в кожному готелі. А з досвічченим та терплячим інструктором зовсім не страшно зануритися з аквалангом в блакитну океанську глибочинь.

Всі готелі тут також вельми незвичайні – це вистроєні в рядок бунгало, які, проте, оснащені всім необхідним. Та й сервіс на Мальдівах прекрасний.

  • Клімат: Клімат на Мальдівах тропічний, ці острови просто створені для того, щоб люди насолоджувалися прекрасною погодою на березі океану. Температура на островах майже цілий рік коливається в межах +25 +30С. Приїжджати на Мальдіви варто з листопада по квітень, коли стоїть прекрасна погода. В інші ж місяці погода може вередувати.
  • Валюта: Грошова одиниця Мальдівської Республіки– мальдівська рупія, яка дорівнює 100 ларі. Курс рупії по відношенню до долара США станом на травень 2010 року: 1 USD = 12,8 MVR
  • Часовий пояс: Час на Мальдівах випереджає київський на 2 години влітку та на 3 години взимку. Проте, це зовсім не заважає туристом швидко відновлювати внутрішній годинник і насолоджуватись відпочинком!
  • Географічне положення: Мальдіви – найунікальніша за своїм географічним положенням держава. Адже республіка складається з сотні маленьких островів, розкиданих на невеликій відстані один від одного в Індійському океані.
    Загальна кількість островів – близько 2 тис., й далеко не всі з них заселені.
  • Населення: Чисельність населення Мальдівів – близько 400 тис. чоловік. Основна частина – мальдівці. Одначе на островах також живуть індійці, пакистанці, араби, синегальці. Найбільш густонаселений острів та однойменне місто – Мале, тому що це столиця Мальдівської Республіки.
  • Мова: Державна мова Мальдів – Мальдівська мова (або мова дівехи). Але обслуговуючий персонал на всіх курортах говорить англійською.
  • Релігія: Мальдівці – мусульмани, що сповідують іслам сунітського штибу. Тому, варто бути дуже обережним при спілкуванні з місцевими жителями, щоб не порушити випадково законів шаріату. Також важливо пам’ятати, що, як і в будь-якій мусульманській країні, на Мальдівах ставлення до алкоголю доволі суворе: вживати міцні напої можна лише в спеціально відведених для цього місцях.

Багато хто говорить, що головна пам’ятка Мальдів – це підводний світ Індійського океану. І в цьому є величезна доля правди. Проте, не лише водними і підводними прогулянками може порадувати країна.

На Мальдівах просто прекрасні атоли-курорти, кожен з яких – це неповторний світ, що оточений оксамитом піщаних пляжів та прозорою водою.

Головний атол архіпелагу – Мале – складається з 50 невеликих островів, і має загальну протяжність всього 69 км. Прекрасні блакитні лагуни цього курорту володіють воістину магічною силою: тут забуваєш абсолютно про все!

Атол Аду – це найпівденніший курорт Мальдів. На острові Ган в цьому атолі є найдивовижніші плантації бананів. А по чотирьох сусідніх острівцях можна не напружуючись виконати велосипедну прогулянку та помилуватися дивовижними птахами, що прилітають в ці краї на зимівлю з жовтня по березень.

Для пристрасних прихильників водних видів спорту атол Арії пропонує все найкраще в цьому способі відпочинку. Тут є віндсерфінг, плавання в масках, катання на човнах, катамаранах, каное – все, що лише може побажати вимоглива морська душа!

Але, що може порівнятися з «островом черепах»! Незаймана та дика природа – ось те, чим порадує острів Велавару в атолі Даалу.

Партнери