Відпочинок на Кіпрі

Відпочинок на Кіпрі

Тепле море, сонце цілий рік, пляжі з м’яким золотистим піском – що ще потрібно людині, яка бажає розслабитися після трудових буднів і віддатися розслабляючому відпочинку. На Кіпрі є все, що необхідно для відмінного відпочинку: пляжі, ресторани, красиві гори із зростаючими на них багатолітніми соснами. Кіпр – порівняно невеликий острів, його площа складає 9 251 кв. кілометр, так що можна узяти на прокат автомобіль і об’їхати всю його територію.
А поглянути тут є на що, адже на острові збереглися багато розкопок давніх поселень, деякі належать до епохи кам’яного віку. А давньогрецькі та візантійські храми, що збереглися, монастирі, готичні християнські собори і мусульманські мечеті – все це розповість про те, наскільки ж багатогранна історична і культурна спадщина острова, де мирно уживаються поруч різні епохи.

 • Клімат: Клімат на Кіпрі середземноморський, м’який. Тепла погода без особливих та різких змін тут зберігається практично цілий рік. Середня температура влітку може досягати +35С, взимку ж знаходиться в межах +17 – +19 С.
 • Валюта: Оскільки Кіпр знаходиться у складі Євросоюзу, з 2008 року валютою острова є євро. Попередня валюта – кіпрський фунт – залишалася в обігу до кінця 2008 року. Але повний і остаточний обмін валюти завершиться до кінця 2017 року.
 • Часовий пояс: Відпочинок на Кіпрі зручний ще і тим, що часовий пояс острова збігається з київським. Тому туристам не потрібно багато часу на адаптацію, і можна заощадити дорогоцінний час відпочинку і провести їх з великою користю для себе.
 • Географічне положення: Географія Кіпру цікава самим його розташуванням – адже острів оточений водами Середземного моря, а також тим, що велику частину території займають гори. Загальна площа Кіпру невелика, всього лише 9,2 тис.кв.км. Найближчі сусіди – Єгипет, Сірія, Туреччина.
 • Населення: Загальна чисельність населення Кіпру – 790 тис. чоловік. Етнічно населення представлене греками (проживають в основному на півдні острова) і турками (проживають на півночі). Також на острові проживають росіяни, вірмени, англійці.
 • Мова: Основними мовами Республіки Кіпр є грецька та турецька. Англійська також поширена як мова міжнародного спілкування.
 • Політичний устрій:  У 2004 році Кіпр вступив до Євросоюзу, проте не входить до Шенгенської зони. Кіпр є також міжнародною офф-шорною зоною.
 • Релігія: Основна частина населення Кіпру – етнічні греки, що сповідують християнство православного толку. Турецьке населення сповідує іслам. З інших релігій представлені іудаїзм та індуїзм.

Нікосія – столиця Кіпру

Столиця Кіпру – Нікосія розташована біля підніжжя Пентактілоса. Нікосія – єдине місто на Кіпрі, що не має виходу до моря. Але це зовсім не означає, що воно не користується популярністю у туристів. Якраз навпаки, адже це основний культурний центр острова і найбільш велике його місто. Населення Нікосії – 200 тис. чоловік.

 • Історія: Місто засновано приблизно в 7 столітті до н.е. Дуже давно називалося Ледра, згодом було перейменований в Левкотерон. Сучасну назву – Нікосія – місто отримало приблизно у 18 столітті н.е.
  Коли в 70-х роках 20 ст на територію Кіпру вторглися турецькі війська і, як наслідок, була проголошена Турецька Республіка Північного Кіпру, місто було поділене на турецьку і грецьку території. І назва в турецької частини своя – Лефкоша.
 • Розваги: Оскільки в Нікосії немає пляжів, розваги тут, в основному, духовні. І це зовсім не зменшує достоїнств міста, навіть навпаки, привертає дуже багато туристів. Адже в Нікосії є безліч музеїв з цікавими колекціями, переглянути усі з яких невдасться, напевно, за одну поїздку. І навіть складно виділити щось цікавіше від іншого, тут достойно уваги та цікаво абсолютно все. Наприклад, Археологічний кіпрський музей може похвалитися багатющою колекцією старовин острова. А в іншому музеї – Візантійському – зібрана колекція кіпрських іконописців 18-19 століть. Не так давно, всього лише з 1990 року, у Нікосіі працює Державна картинна галерея з експозицією кіпрських художників і скульпторів, яка також заслуговує на увагу всіх, хто приїжджає в це місто.

Сліди візантійського періоду в Нікосіі практично не збереглися, проте, все ж є декілька церков та палаців того періоду, які можна побачити в наші дні. Наприклад, це католицький собор Св. Софії, побудований в 13 столітті.
Недалеко від цього собору знаходиться готична церква Св. Миколи Англійського, побудована в 14 столітті. Колись ця церква була важливим православним храмом міста. Після того, як Нікосія була захоплена турками, церква стала ринком для продажу тканин. І зараз відома як Бедестан (у перекладі з турецької – «критий ринок»).
У Нікосії збереглося досить багато православних церков. Наприклад, варто відвідати церкви Панагії Хрісалініотісси, Фанеромені, Тріпіотіса, церква Св. Савви, Св. Спиридона, Св. Анатолія, Св. Кас`яна.
Також є декілька католицьких релігійних споруд: англійський кафедральний собор Св. Павла, католицький костел. Сьогоднішня мечеть Омеріє в Нікосіі до приходу турків була храмом монахов-августинців.

Лімасол

Лімасол – друге за величиною місто Кіпру з населенням 15 тис. чоловік. Розташоване воно на південному узбережжі острова. Сьогодні Лімассол – це найбільший торгівельний, економічний і туристичний центр, головний морський порт держави. Також саме в цьому місті зосереджено виноробство Кіпру.

 • Історія: Як свідчать археологічні розкопки, люди жили на території нинішнього Лімасолу вже в 2 столітті до н.е. У далекі античні часи місто називалося Немесос, і було всього лише маленьким містечком, що багато в чому поступався своїм крупнішим і впливовішим сусідам – Аматусу і Куріону. В епоху ж хрестових походів, почався розквіт міста. У 12 столітті тут відбулося вінчання короля Річарда Левове Сердце з його нареченою Беренгаєрією Наваррською. Тут же ця пані була коронована на англійський престол.
  Багато пізніше, в результаті природних катаклізмів – землетрусів – а незабаром і вторгнень Генуї, єгиптян, а потім і турків-османів, місто поступово приходило в занепад. Так воно існувало аж до 19 століття, коли його захопили англійці. Саме тоді починається будівництво порту, і місто дістало можливість експортувати вино, яке в ньому виробляється.
 • Розваги: Саме Лімасол вважається найвеселішим містом Кіпру. Місцеві жителі дуже люблять різного роду фестивалі, карнавали. А, отже, люблять їх і туристи, що приїжджають сюди. Та і як не любити, адже подібні видовища – це щось незабутнє.
  Найяскравіший з фестивалів – це фестиваль Вина. Він присвячений богові виноробства Діонісу. Свято триває декілька днів і супроводжується веселими виставами, піснями, танцями, а винарі пригощають всіх учасників фестивалю своїм вином.
  Звичайно ж, нудьгувати в Лімасолі не доведеться. Тут просто не залишається жодної вільної хвилини для нудьги! Величезна кількість ресторанів, таверн, кафе – на будь-який смак. А після смачної трапези можна відправитися і в нічний клуб, де можна веселитися до ранку.

У Лімасолі можна побачити безліч архітектурних пам’яток, що свідчать про те, що історія цього міста дуже разноманітна. Наприклад, Замок Колосси в різні часи був резиденцією правителів, а в церкві Айа Напа зберігається покривало св. Вероникі, яке вона протягнула Ісусові Христу, коли він йшов на голгофу.

З пам’яток також потрібно відзначити Античний амфітеатр в Куріоні. Це руїни дредавнього міста-держави дохристиянської епохи. Також – Мечеті Джамі Кебір (що діє) і Кепрюлю Гачі Ібрагим Ага Камії.
Тим, хто віддає перевагу музеям, обов’язково варто відвідати Археологічний музей Лімасолу, в якому зібрано багато предметів, знайдених при розкопках в Аматусі.

Ларнака

Ларнака – порівняно невелике місто Кіпру, але розташоване воно на березі прекрасної і живописної затоки. Це друге за значимістю портове місто після Лімассолу і перше за повітряним сполученням, адже у Ларнаці знаходиться міжнародний аеропорт Кіпру. Населення Ларнаки – 60 тисяч жителів.
У цьому місті багато дуже красивих і затишних готелів. Вони розташовані вздовж всього узбережжя, і сервіс в них на вищому рівні, а ціни порівняно невисокі.

 • Історія: Це місто має свою нинішню назву приблизно з 1600 р. Хоча історія Ларнаки сягає ще дохристиянських часів.
  Відомо, що саме на території сучасного міста колись знаходився порт Китіон – процвітаючий торгівельний центр і опорний пункт фінікійців. Згідно з легендою, його засновником був внук Ноя. Історичні факти підтверджують, що саме в цьому місті народився великий філософ довнини, засновник школи стоїків в Афінах – Зенон.
 • Розваги: Одне з найулюбленіших місць не лише туристів, але і місцевих жителів – це набережна з розкидистими пальмами, під якими можна насолодитися прохолодою тіні. Також, тут є багато затишних ресторанчиків з прекрасними видами на набережну. Якщо зайти до них, час ніби раптом перестає існувати, і хочеться продовжити задоволення перебуванням в них якомога довше.
  А ще тут є безліч найрізноманітніших магазинів, в яких туристи люблять купувати сувеніри або щось значніше. Для любителів кіно є кінотеатри, а для спортсменів – водні види спорту.

Є в цьому місті унікальна Церква Панайа Ангелоктісті . Легенда свідчить, що побудували її дуже давно ангели. А на соляні озера щороку прилітають перезимувати прекрасні фламінго.

Мечеть Хала Султан Текке вважається третьою за важливістю святинею ісламу після Мекки і Медіни.
Варто неодмінно відвідати Церкву Айос Антоніос, тому що в ній зберігаються фрески періоду Середньої Візантії.

Партнери