Відпочинок на Кубі

Карибське море не може розчарувати, як не може розчарувати і ця країна, знайома багатьом своїми карнавалами, розвагами, всілякими стравами місцевої кухні і, звичайно ж, легендарними кубинськими сигарами.

Скуштувати справжній міцний ром можна лише на Кубі. Напевно, саме його пили декілька століть тому знамениті й страшні пірати Карибського моря. Ось і сьогодні будь-хто може відчути себе піратом, і для цього зовсім не обов’язково наводити жах на весь Карибський басейн.

Прекрасна природа Куби лише підсилить те незабутнє враження, яке спавляє країна на кожного, хто хоч раз побував на цих берегах. А який тут дивний підводний світ! Величезні краби, різнокольорові корали, восьминоги – всього не перерахувати, це потрібно бачити і, якщо повезе, зловити яку-небудь гарну рибку.

  • Клімат: На Кубі дуже приємний клімат, тропічний пасатний, що сприяє потоку туристів практично цілий рік. Середньорічна температура +26С.
  • Валюта: Офіційна валюта Куби – кубинський песо, він складається зі 100 сентаво. Міжнародне позначення валюти – CUP. Але у кубинської валюти є декілька істотних нюансів. У даний час в країні існує два види кубинських песо — неконвертований кубинський песо (він призначений для внутрішнього обігу) та конвертований кубинський песо – CUC (призначений для розрахунків із туристами).
  • Часовий пояс: Тим, хто вирушає відпочивати на Кубу, потрібно бути готовим до тимчасової адаптації, адже час в країні відстає від київського на 7 годин, влітку – на 8 годин.
  • Географічне положення: Країна розташована на островах Карибського моря – Хувентуд, Куба, а також багатьох дрібніших островів. Загальна територія Куби дорівнює 111 квадратним кілометрам, і своєю формою острів дуже нагадує фігуру ящірки, чия голова та тіло обернені у бік Атлантичного океану, а хвіст знаходиться майже біля входу до Мексиканської затоки. Але Куба може похвалитися не тільки Карибським морем, знаменитим з піратських розповідей. Її омивають також Атлантичний океан на північному сході країни, і Мексиканська затока – на північному заході.
  • Населення: Населення Куби складає 11,4 мільйонів чоловік. Національний склад країни досить різноманітний, оскільки походження самих кубинців – змішане. Більшість – це нащадки іспанців, проте багато і негрів, метисів, китайців.
  • Мова: Державна мова Куби – іспанська. Нею розмовляє все населення країни. Проте, багато кубинців також знають англійську, російську та французьку мови.
  • Релігія: На Кубі церква офіційно відокремлена від держави. Але, згідно з Конституцією Республіки, людина має право на свободу віросповідання. Основна релігія в країні – християнство, зокрема його католицька гілка.

Перше, що варто відвідати людині, яка жодного разу до того не була на Кубі, це столицю – місто Гавану. Старовинне колоніальне місто прекрасне навіть у своїй сучасній подобі.

Найстаріша будівля міста – Замок-де-ла-Реаль-Фуєрса, побудований у 16 столітті. Ця військова споруда колись служила захистом міста від піратів.

Також, у Гавані варто відвідати Міський музей, будівлею якого є прекрасний зразок колоніальної барочної архітектури. У музеї представлена дивна колекція меблів 19 століття, а також зібрано безліч предметів періоду іспанської колонізації.

Прогулянка площею Де-ла-Катедраль подарує багато яскравих та, деколи, забавних вражень. Наприклад, тут можна зустріти кубинських жінок, що вийшли на вулицю у домашніх халатах та у бігуді. Це дуже комічно і незвично для туристів. В цілому ж, ця площа дуже спокійна.

Після відвідин настільки спокійного місця, саме час вирушити до Собору св. Хрістофора та до Монастиря св. Франциска. Обидва храми були зведені у 18 столітті.

У Тринідаді, другому за величиною місті Куби, також багато різних пам’яток, але відмінність Тринідаду в тому, що це – дійсно колоніальне місто, зі своєю неквапливістю та спокоєм. Тут можна насолоджуватися шумом прибою та споглядати прекрасну колоніальну красу.

Партнери