Відпочинок в Ізраїлі

Відпочинок в Ізраїлі можна порівняти із казкою, з прекрасним сном, який хочеться дивитися знов і знов. У місті, де народився Ісус Христос, Віфлєємі, можна доторкнутися до історії життя однієї іх найшанованіших осіб, які будь-коли знав світ. А «золоте місто» Єрусалим розкриє мандрівнику усі свої сім воріт, треба лише обрати, через які саме вувійти в місто.

Але не тільки старовинними містами відома Свята Земля, адже на сході її омивають води Середзмного моря, сезон купання на якому триває з квітня по жовтень. А найнижча точка земної поверхні – Мертве море – це просто дивовижне солоне явище природи.

Доторкнутися до витоків віри у Стіни Плачу, значить вдихнути частину Ізраїлю. І навряд чи після відвідування цієї святині залишуться у людині погані думки.

Для тих, хто погано переносить спеку, варто подорожувати Ізраїлем восени, взимку або весною. В інші пори року середня температура в тих краях може сягати +35. Ця маленька країна займає достойне місце під сонцем. Створене не так давно, 1948 року, держава Ізраїль всього за кілька десятиліть перетворилоася із безкрайньої пустелі в сучасну високорозвинену країну, з населенням у 5,8 мільйонів чоловік.

Ізраіль – багатонаціональна країна, і, можливо саме це і робить її нстільки різноплановою, цікавою та мудрою. Адже на її території живуть представники не тільки єврейського народу, а й багато інших етнічних груп, які мають рівні права.

  • Клімат: Завдяки субтропічному клімату, в Ізраїлі більшу частину року тепло і сухо. З ранньої весни і до пізньої осені тут – тепло по-літньому, а в найпівденнішій частині країни, на відомому курорті Ейлат, тепло круглий рік. Ізраїльтяни давно звикли до такого природного явища, досить частого в їх країні, як хасмін. Це гарячий і дуже сухий вітер, що періодично дме в літні місяці з боку пустелі, і людині не знайомій з тутешнім кліматом, доведеться до нього звикати. Дощі в Ізраїлі, як правило, починаються в листопаді, і тривають до березня. В цей час холодшає, і температура в грудні – лютому може бути всього +18 С.
  • Валюта: Вирушаючи у мандрівку Ізраїлем, варто також поткрбуватися про готівку. Офіційна валюта країни – шекель, в обігу знаходяться купюри номіналом у 20, 50, 100, 200 шекелей. Більш дрібні гроші – агарот. Курс шекеля до долара США на квітень 2010 року становить 3.719 шекеля/1 долар.
  • Часовий пояс: Турбуватися з приводу порушення біологічного ритму при перельоті не варто, адже часові пояси Ізраїля та Києва збігаються.
  • Географічне положення: Місце розташування Ізраїля досить цікаве та зручне з точки зору географії. Держава знаходиться у південно-західній Азії, на східному узбережжі Середземного моря, та межує з країнами: Ліваном, Сирією, Єгиптом та Іорданією. Також, в країні знаходяться два знаменитих моря – Мертве та Червоне.
  • Населення: В Ізраїлі мешкає 5,8 мільонів чоловік. Основна частина населення – євреї, що сповідують іудаїзм. Інші національності, представники яких мешкають в країні – це араби, росіяни, а також інші етнічні групи.
  • Мова: В Ізраїлі дві державні мови: іврит та арабська. Але доволі широко розповсюджені також ідіш, англійська та російська мови. Тому, у туристів, як правило, не виникає проблем із спілкуванням у готелях, ресторанах, і просто на вулицях.
  • Релігія: Основною релігією є іудаїзм, її сповідує 62% населення Ізраіля. На другому місці за разповсюдженістю – іслам – 13%. Християн в країні – 5%. Також присуутні й інші релігійні конфесії.

Якою б тривалою не була мандрівка Ізраїлем, обійти та об`їхати всі важливі, цікаві та святі місця все одно не вистачить часу. І для того, щоб дійти суті цієї священної для багатьох віруючих землі, тут треба прожити не один рік.

І тим не менше, побачити треба постаратися якомога більше. За кількістю пам`яток на квадратних метр Ізраіль не має рівних.
Перше, куди ідуть туристи, це Стіна Плачу. Тут завжди сотні й тисячі прочан. Старе місто і Єрусалимі – це місце, де багато століть тому був построєний та зруйнований Храм, і навіть зараз ця невелика територія, яку оточує кам`яна стіна, є містом в місті, що зберіг дух багатьох віків.

І, звичайно, відвідування Гроба Господня стане однією із священних подій, здійсненних на Святій Землі.

Всім знойома біблейська легенда про Ноя та його ковчег, що врятував диття багатьом живим істотам під час Потопу. Але, мабуть, не всі пам`ятають, що збудував Ной свій Ковчег в місті Яффі.

А у Віфлєємі знаходиться дивний Храм Різдва, адже саме в цьому місті, за легендою, народився Христос.

У Назареті ж можна відвідати християнську церкву Благовіщення.

Відпочити від насичених маршрутиів історичними місцями можна в Ейлаті, поніжитися під сонечком, покупатися у прозорих водах Червоного моря та помилуватися красою і різномаіттям видів риб. А курортне містечко Ашкелон, що розкинувся на березі Середземного моря, приємно вразить гостей акуратними будиночками, культурними заходами і, звичайно ж, шикарними пляжами.
Але існують в історії єврейського народу й сумні сторінки. Про одну з них, мабуть, наймасштабнішу і трагічну можна дізнатися в музеї Катастрофи Яд вашем. Цей Національний меморіал холокоста знаходиться в Єрусалимі, на Горі Пам`яті.

Партнери