Відпочинок в Шрі-Ланці

Дивний та екзотичний світ тропіків, прекрасних пляжів, бурхливих водоспадів та дуже смачного в світі чаю відкриється кожному, хто вирішив відвідати маленький острів в Індійському океані – Шрі-Ланку.

На узбережжя острова приїжджають сотні тисяч туристів практично цілий рік, тому що лише тут можна побачити залишки давніх міст та будівель, лише тут можна поринути у кристально чисту воду та побачити багатий підводний світ у всій своїй красі. І саме на цьому острові до цих пір існують старовинні методи лікування багатьох хвороб. За допомогою аюрведи, ароматерапії прекрасно знімається стрес, очищується організм – безліч рецептів, перевірених досвідом і часом.

Любителі активного відпочинку тут знайдуть для себе заняття до душі: рафтінг, лазання по скелях, трекінг у горах, прогулянки джунглями, екотури, дайвінг, рибальство, парасейлінг, серфінг, віндсерфінг – і це далеко не повний перелік того, чим можна зайнятися на цьому казковому острові.

  • Клімат: Клімат на острові субекваторіальний та екваторіальний мусонний. Середньорічна темература біля +29 З, в той же час у гірській частині – від +16 З до +24 С. Влажность повітря 75%. Сезон дощів продовжується із травня по вересень та з жовтня по квітень. Сонце на Щрі-Ланці дуже підступне, згоріти можна навіть в похмуру, на перший погляд, погоду. Тому, вирушаючи в подорож до цієї країни, варто поклопотатися про відповідний одяг.
  • Валюта: Офіційною грошовою одиницею Шрі-Ланки є рупія. Курс по відношенню до долара за станом на травень 2010 року: 1 LKR = 0.009 USD.
  • Часовий пояс: Час у Шрі-Ланці випереджає київський на 3,5 години.
  • Географічне положення: Маленький острів, розташований на сході південної частини Індостану, і практично в самому серці Індійського океану та Бенгальської затоки. Невелика мілина в Полкській протоці (відомій також як Адамов міст), колись давно повністю сполучала Шрі-Ланку із материком, але, за даними літописів, була зруйнована землетрусом близько 1481 року.
  • Населення: Основна частина населення Шрі-Ланки – це сингали. Їх в країні близько 75%. Інша народність, таміли, складає 18%. Також на острові живуть ланкійські маври (нащадки арабів) – їх 7%, а також нащадки прадавнього населення острова – ведди. Їх налічується всього біля 1 тис. чоловік.
  • Мова: Державною мовою у Шрі-Ланці є мова сингалі. Проте, тамільська та англійська мови прирівнені до державних.
  • Релігія: Шрі-Ланка – буддистська країна, тому що велика кількість населення, більше 70%, сповідують буддизм. Індуїсти, як правило, таміли, їхня кількість – 20%. Також у країні 7% населення – мусульмани, 8% – християни.

Шрі-Ланка досить багата пам’ятками: тут є безліч пам’яток архітектури, давні міста, старовинні монастирі, іригаційні (зрошувальні) системи, шикарні королівські палаци та сади. На острові можна вивчати історію по старовинних фортах і спорудах.

Для любителів природи світ джунглів прочинить свої таємниці, а гірські водопади розкажуть про прекрасні простори, по яких течуть їхні води.

Пам’ятки архітектури Шрі-Ланки визнані ЮНЕСКО світовою культурною спадщиною, А у країні створений Фонд Культурного Трикутника, в який входить багато унікальних пам’яток. Три координальні точки трикутника:

  1. Анурадхапура – перша давня столиця Шрі-Ланки на півночі острова
  2. Полоннарува – середньовічна столиця на сході країни
  3. Канді – останній бастіон правителів незалежної сингальського держави в центральній частині острова.

А ще на святій горі Шрі-Ланка, є знаменита скеля з відбитками ніг Будди.

У Коломбо обов’язково варто поглянути Президентський палац, мечеть Ямі-уль-Аффа, Державний університет, буддійський університет Відьяланкара, Національний музей, а також галерею мистецтв.

У Канді знаходиться Королівський ботанічний сад, палац останнього короля Канді. А слонячий розплідник Піннавела подарує масу незабутніх вражень із життя цих величних і дуже добрих тварин.

А в Дехівалі можна побачити незвичайне видовище – танок слонів. Так-так, не дивлячись на свою зовнішню огрядність, слони теж вміють танцювати! І дуже непогано.

Національні парки в Ялі, Вілпатту, Гал-Оя – прекрасні заповідники, в яких зберігають всі умови живої природи.

А недалеко від міста Канді розташований крупний ботанічний сад, куди також неодмінно потрібно потрапити на екскурсію.

Але виїхати з острова, не побувавши на знаменитих чайних плантаціях і чайних фабриках – не можна ні в якому разі!

Партнери