Відпочинок в Мексиці

Дуже давні, трохи моторошні, але шалено цікаві й привабливі цивілізації майя та ацтеків зберігають стільки таємниць, що до цього дня далеко не всі ще розгадані. І зануритися в цей дивний світ можна лише в Мексиці. А краса архітектури колоніальної епохи не залишить байдужим нікого.

Природа цієї країни різноманітна. Тут можна насолоджуватися відпочинком на піщаних пляжах, милуватися видами пустель та величезних вулканів, вивчати безкрайні коралові рифи.

А мексиканський карнавал – це окрема сторінка в історії та культурі країни.

Що стосується пам’яток, то хто ж не чув про Чичен-Іце, пірамідах Сонця або піраміді Теотіуакана? Втім, навіть якщо і не чули, це і багато інше неодмінно варто побачити на власні очі!

  • Клімат: Клімат Мексики – субтропічний на півночі та тропічний на півдні. На півночі країни в зимовий період може випадати досить багато снігу. А ось на деяких курортах, наприклад, в Акапулько, взимку температура – від +22С, а влітку може доходити до +35С
    Сезон дощів в Мексиці триває приблизно з червня по вересень.
  • Валюта: Офіційною валютою Мексики є новий мексиканський песо. Міжнародна позначка – MXP. Новий песо (MXP) дорівнює 100 сентаво. У 1993 році була проведена деномінація грошових знаків – 1000 “старих” песо відповідає 1 “новому” песо. Курс песо по відношенню до долара: 1.00 USD = 10.9285 MXN.
  • Часовий пояс: Мексика вельми цікава своїми відмінностями у часі. У столиці держави, Мехіко, час відстає від київського на 8 годин, з останньої неділі березня і до останньої недіді жовтня – країна переходить на інший час, і вже відстає на 9 годин.
  • Географічне положення: Мексика розташована в Північній Америці. Загальна площа країни – 1 972 550 кв.км, в тому часлі близько 6 тис. кв.км. островів в Тихому океані. На півночі Мексика межує із Сполученими Штатами Америки, на півдні – з Гватемалою та Белізом. На заході країну омиває Тихий океан, а на сході – Карібське море і Мексиканська затока.
  • Населення: Населення Мексики складає близько 111,2 млн чоловік. Етнічний склад вельми різноманітний, адже нація склалася в результаті змішення корінних жителів індійців та іспанських переселенців
  • Мова: Державна мова країни – іспанська. Проте дуже широко поширена англійська. А у курортних зонах персонал готелів та місцеве населення розмовляють також французькою та німецькою.
  • Релігія: Мексика – християнська країна. Практично все населення (97%) сповідують католицизм.

Славнозвісні мексиканські піраміди доступні для огляду не всі. Найвідоміші та найбільш давні – це піраміди Теотіуакана, розташовані недалеко від Мехіко.

Назва Теотіуакан переводиться як «місце, де люди спілкуються з богами». Це місто вважається найдавнішим та одним з найбільш загадкових давніх поселень. У Теотіуакані до наших днів збереглися піраміда Сонця та піраміда Місяці, а також храм найважливішого мексиканського бога – Кетцалькоатля.

Не менш історично важливі та вражаючі піраміди – це Мітле і Монте-Альбана. А найбільша піраміда знаходиться в місті Чолула.

На півострові Юкатан, де колись існувала цивілізація індійців майя, збереглися руїни декількох міст, а також давня обсерваторія Чичен-Іце та піраміди Паленке

Партнери